Židinio ir kamino montavimas

Verta žinoti, kad židinių montavimas yra labai atsakingas, kruopštumo ir nemenkų žinių reikalaujantis darbas, tad jei užsiimate namo statyba turėtumėte šį darbą patikėti tik tikriems specialistams. Kitaip tariant, tai darbas, kuriam pernelyg taupyti jokiu būdu negalima.

zidiniaiIšsirinkus tinkamą židinį ne ką mažiau laiko gali užimti ir tinkamo meistro paieška. Verta atkreipti dėmesį ne tik į patį židinių montavimo specialisto aprašymą, turimus sertifikatus, diplomus ar padėkas, bet ir pasidairyti į jo atliktus darbus, pasižiūrėti, kaip apie jo darbus atsiliepia buvę klientai. Tai – gana svarbūs ir naudingi rodikliai, į kuriuos atkreipdami dėmesį galėsite būti ramesni, kad židinių montavimas bus patikėtas patikimesniam specialistui, o ne meistrui, kuriam nevertėtų patikėti nė menkiausių darbelių.

Bene svarbiausia priežastis, dėl ko židinių montavimas yra tik patyrusių specialistų darbas – gaisro pavojus. Net menkiausia klaida montuojant židinį ar kaminą gali sukelti gaisro pavojų. Kaip žinia, ugnis negailestinga ir per pakankamai trumpą laiko tarpą gali padaryti daugybę žalos, kurios nuostoliams atstatyti kainuotų nepalyginamai daugiau nei skirtumas tarp kokybiškai dirbančio meistro ir pigiai, greitai, tačiau abejotinos kokybes paslaugas pasiūliusio ir net neprisistačiusio montuotojo.

Vienas dalykas, kuris puikiai padeda – garantija. Nekokybiškas paslaugas teikiantis meistras savo darbams greičiausiai nė nesuteiks garantijos ir ant savo pečių nesutiks nešti jokios atsakomybės, tuo tarpu meistrai, kurioms kokybiškas židinių montavimas nesvetimas tikra savo atliktiems darbams suteiks garantiją. Tiesa, turėtumėte pasirūpinti ir tikrai geru židiniu bei kitomis savo šildymo sistemos dalimis ir medžiagomis, jei jomis rūpinatės Jūs, o ne meistras. Išsirinkti tinkamą kaminą galite kamin.lt/kaminai svetainėje.

Rūpintis montavimo medžiagomis patiems nėra labai lengva, tačiau taip galima pasiekti aukščiausią kokybę priimtiniausia kaina. Žinoma, reikalingos šiokios tokios žinios ir nemažai laiko domėjimuisi rinkos naujovėmis, kokybės apžvalgomis ir, savaime suprantama, kainomis, mat iš pažiūros net ir nedidelė nuolaida gali padėti nemenkai sumažinti namo statybos ar renovacijos išlaidas, kurios, kaip žinia, neretai viršija planuojamas.

Dažnai židinių montavimas paliekamas kaip vėlesnis darbas, pradžioje įrengiama dalis namo. Deja, tai nėra geriausias būdas. Židinį įsirengti reiktų kaip įmanoma anksčiau. Pamatę, jog planuojama vieta jam netinka, galėtumėte dar bent kažkiek laviruoti, keisti kampą ar panašiai. Tuo tarpu kai jau įrengta didelė dalis namo, nieko pakeisti dažnu atveju nebegalima. Tiesa, daug laviruoti galima tik pradedant statybas, kadangi pakeisti kamino vietą – sudėtingas ir nepigus procesas, o kartais net ir neįmanomas.

Dažniausiai židiniai įrengiami svetainėje ar kitame, visai šeimai susitikti skirtame kambaryje. Tačiau jei Jūs daugiausiai laiko praleidžiate darbo kambaryje, Jums židinys gali praversti jame. Dviejų židinių montavimas atsieis šiek tiek daugiau, tačiau turėsite ne vieną, o du jaukios aplinkos šaltinius.

Židiniai darbo kambariuose nėra neįprastas reiškinys. Dirbantys žmonės turi turėti galimybę atsipalaiduoti, o ugnies liepsna tikra suteikia tokią galimybę, taip pat ramina ir šildo, tad žiemos metu Jums tikrai nebus šalta ir nejauku sėdėti savo darbo kambaryje.

Kokybiškai sumontuoti židiniai namuose džiugina ir šildo, suteikia galimybę susitikti visai šeimai ir mėgautis jaukia aplinka namuose, o žiemos metu poroms tikrai smagu ir malonu žiūrėti romantinį filmą, mėgautis karšto vyno taure ir jaukia židinio šiluma. Kad visa tai nesuktų Jums galvos, o tik teiktų malonumą, Jums reikalingas geras židinys ir profesionalus meistras, kuris žino, koks svarbus ir atsakingas darbas yra židinių montavimas.