Viskas, ką Jums reikia žinoti apie terminuotus indėlius

paslaugos

Indėlis – tai kliento banke laikomi pinigai, kurie Jums gali uždirbti kitus pinigus. Žmonės gali padėti į banką pinigus ir už tai gauti palūkanas. Viskas labai panašiai, kaip bankai suteikia paskolas ir tuo pačiu skolina su palūkanomis, kurias turi grąžinti asmuo. Taigi, bankas ir žmogus yra gana panašaus lygio, gali vienas kitam skolintis bei skolinti.

Indėlių rūšys yra trys:

  • Terminuoti indėliai.
  • Kaupiamieji indėliai.
  • Einamieji indėliai.

Lietuvoje patys populiariausi yra terminuoti indėliai, tad apie juos norėtume trumpai pakalbėti šiame straipsnyje.

Terminuoti indėliai – tai kai žmogus pinigus pasideda banke ir nustato tam tikrą laiko tarpą kiek tie pinigai ten bus. Dažniausiai nustatomos laiko trukmės siekia 1 mėn., 3 mėn., 12 mėn. ir kelerius metus priklausomai nuo žmogaus poreikių. Tai galimybė iš savo turimų lėšų uždirbti dar daugiau. Žmogus investuodamas pinigus pasirenka kiek laiko jie ten bus ir kokios palūkanos bus suteikiamos. Taigi, atsiimdamas pinigus asmuo tiksliai žino – kokią papildomą pinigų sumą jis gaus. Daugelis žmonių kartą pabandę vėl ir vėl investuoja ir skolina bankui, kadangi tai puikus būdas užsidirbti.

Bankas jūsų pinigus įdarbina. Daugiausiai už indėlius surinktais pinigais yra finansuojamos būsto paskolos, automobilių lizingas ar vartojimo kreditai. Bankai skolina ne tik žmonėms ar įmonėms, bet ir kitiems bankams. Tokie kreditai vadinami tarpbankinėmis paskolomis.

Kuomet baigiasi nustatytas laiko tarpas – bankas išmoka indėlį kartu su palūkanomis, kurios buvo sutartos. Taigi, pinigai augina pinigus. Jeigu šiuo metu turite „atliekamą“ pinigų sumą – priverskite juos dirbti ir uždirbti.

Privalumai:

1) Dažniausia terminuoti indėliai yra „apipinami“ kur kas didesnėmis palūkanomis nei kad kaupiamojo indėlio. Taigi, tai puikus būdas užsidirbti. Būtina palyginti skirtingų bankų pasiūlymus. Žiūrėkite ne tik į palūkanas, tačiau ir papildomas sąlygas.

2) Tai puikus labai trumpos investicijos pasirinkimas. Daugelis žmonių investuodami patį pirmą kartą pasirenka 1 mėnesi laiko tarpą. Vėliau pamatę, kad tai labai puiki investicijos galimybė. Vėliau galite pinigus palikti ir pasirinkti naują laiko tarpą.

Trūkumai:

Vienintelis minusas yra tas, kad negalima bus pasiimti pinigų sumos anksčiau laiko jeigu norite išsaugoti visas palūkanas, kurios buvo nustatytos skolinimosi metu.

Terminuoti indėliai – puiki galimybė užsidirbti nieko nedarant.