Verslo draudimas su draudimo brokerio konsultacija

Draudimo brokerisUž savo įmonės darbuotojus visišką atsakomybę prisiima įmonės darbdavys. Jis atsakingas ne tik už tai, kas darbuotojui nutinka darbo metu, bet ir už galimas nelaimes darbuotojui vykstant į ir iš darbo. Taigi jei darbdavys pasirūpins savo įmonės darbuotojų draudimu, jiems ar jų šeimos nariams gali būti atlyginami įvairūs nuostoliai:

  • Neturtinė žala;
  • Nedarbingumo išlaidos, kurių neatlygina valstybinė įmonė „Sodra“;
  • Gydymo išlaidos, kurių neatlygina valstybė (kurios nėra įrašytos teritorinių ligonių kasų sąrašuose).

Abejojant darbdavio civiline atsakomybe, reikėtų kreiptis į teismą – jis išaiškins, ar darbdavys iš tikrųjų buvo atsakingas už tam tikrą įvykį, ar ne.

Draudimas nuo tretiesiems asmenims padarytos žalos

Norite būti tikri, kad patiems nereikės atlyginti tretiesiems asmenims padarytų  nuostolių? Juk pagal mūsų šalyje galiojančius įstatymus, už veiklą, patalpas, pastatus, teritoriją, už padarytą žalą atsako įmonė, tiksliau – jos kapitalu disponuojantis savininkas arba direktorius. Todėl patartina apsirūpinti papildomu draudimu. Geriausia dėl draudimo kreiptis į draudimo brokerius, nes pastarieji gali pasiūlyti keleto bendrovių produktus.

Lietuvoje yra keliolika tūkstančių įmonių, ir visų jų veiklos specifika skiriasi. Tačiau už padarytus nuostolius visos jos turi atsakyti vienodai, taigi rekomenduojama susitikti su draudimo įmonės atstovu, kuris padės geriausiai įvertinti jūsų verslo rūšies rizikas. Gausite naudingų patarimų, kaip būtų galima apsidrausti efektyviai ir išvengti finansinės griūties.

Dažnai tam tikrų nelaimų metu apgadinamas ne tik tai įmonei priklausiantis, bet ir kitų įmonių ar privačių asmenų turtas. Pavyzdžiui, gaisto, vandentiekio trūkimo atveju užliejami ir aukštu ar net keliais aukštas žemiau esantys butai. Šie nukentėję asmenys, be abejonės, reikalaus grąžinti visus nuostolius. Taigi draudimas padės jums efektyviau valdyti savo patalpas bei padės išvengti ne tik savam, bet ir svetimam turtui padarytos žalos atlyginimo.

Galite apdrausti ir savo klientus. Pavyzdžiui, paslaugas teikiančios įmonės kartais jas suteikia ne taip kokybiškai, kaip norėtų: patikėtas įmonei turtas kartais būna apgadinamas arba sugadinamas nepataisomai, kartais nerandama gedimo, patiriami darbo laiko nuostoliai ir kt. Taigi ir tokias išlaidas gali atlyginti draudimo kompanijos. Jei teikiate maitinimo paslaugas, ne dėl jūsų kaltės (pavyzdžiui, dėl nekokybišką produkciją tiekiančių tiekėjų) gali apsinuodyti jūsų valgyklos ar restorano klientai – jų apsinuodijimo atveju gydymo išlaidas vėlgi padengs draudimo bendrovė.

Labai rekomenduojama apsidrausti tiems asmenims, kurie patalpas savo verslui nuomojasi. Pavyzdžiui, gaisro atveju patalpos gali visiškai supleškėti, nuo supylimo jos gali tapti nebetinkamos eksploatacijai, taigi turėsite dvigubą  nuostolį: ne tik neteksite visos įrangos, baldų, bet ir žalą  teks atlyginti tretiesiems asmenims, išnuomojusiems jums patalpas. Draudimo brokeris padės susigaudyti sudėtingoje draudimo rinkoje.

Taigi dėl tinkamos draudimo rūšies reikėtų pasitarti su draudimo įmonės atstovais: jie padės įžvelgti galimas rizikas ir pasistengs, kad galėtumėte veiklą vystyti stabiliai ir be didesnių nesklandumų.

Apdrauskite ir darbuotojus

Jei darbuotojai nėra apsidraudę nuo nelaimingų atsitikimų darbe, draudimu pasirūpinti turėtų įmonės vadovas. Įvykus nelaimei, tam tikras draudimo išmokas gauti galės ne tik pats darbuotojas, jo šeimos nariai, bet ir darbdavys (visi žino, kiek ilgai trunka kompetentingo pakaitinio darbuotojo paieška). Apdrausti darbuotojus galima nuo įvairaus sunkumo traumų, nelaimingų atsitikimų darbe ir žūties. Naudos gavėjai gali būti patys darbuotojai arba įmonė (kai kuriais atvejais galima pasirinkti ir abu variantus, dėl to teirautis turėtumėte individualiai).

Kokiais atvejais galioja šis draudimas?

Daugeliu atvejų  darbuotojų draudimas galioja ir nesant jiems darbe, pavyzdžiui, keliaujant, sportuojant, užsiimant bet kokių rūšių aktyvia veikla. Taip pat darbuotojus galima apdrausti nuo tam tikrų su būtent ta profesija susijusių ligų. Draudimo variantų yra ir kitų – vėlgi reikia domėtis papildomai.