Vaikai noriai naudojasi GPS

Šeimos lokatorius

Kiekvienas tėvas žino kaip svarbu yra užtikrinti vaikų saugumą. Suprantama, kad ne visuomet tėvai gali būti šalia savo atžalų ir pasirūpinti jei tik kas nutiktų. Tačiau yra sprendimas leidžiantis nuolatos žinoti kur yra jūsų vaikai – tai specialūs gps siūstuvai, kurių pagalba galima būti tikriems, kad visada žinosite kur yra jūsų mylimo žmonės. Plačiau apie tai galima sužinoti apsilankius www.gpswox.com/en/gps-trackers-shop/all/family-locator-67 svetainėje. Maloni smulkmena yra tai, kad dauguma tokių aplikacijų yra visiškai nemokamos.

Dažnai tėvai pasidžiaugia ir tuo, jog jų vaikai noriai naudojasi GPS, geba rasti bet kokį adresą greičiau nei tėvai, tačiau iš tiesų čia slypi ir šiokia tokia problema – dažnas vaikas labai sunkiai orientuojasi aplinkoje, silpnai įsimena kelią iki rečiau lankomų vietovių, o apie popierinio žemėlapio naudojimą net nėra ką kalbėti – jis jiems nesuprantamas, nes nėra judančio taškelio, parodančio esamą vietą.

Nemažą įtaką tokiam postūmiui padarė gana greitai ir ypač plačiai paplitę išmanieji telefonai, kuriuose yra GPS imtuvai bei daugybė aplikacijų, kurias įsidiegę vaikai nesunkiai randa kiekvieną jiems svarbią vietą, jei tik žino jos adresą. Tuo tarpu prieš akis turėdami mums vis dar pažįstamą ir gana įprastą žemėlapį to pačio taško jie, greičiausiai, neparodys.

Mokyklose žemėlapį pažinti vaikai yra mokomi, bent kol kas, tačiau to tikrai neužtenka. Realiai pagal jį orientuotis vaikams per sunku, atima daug laiko, o ir rezultatas ne visada džiugina – kai kurie vaikai eidami pagal žemėlapį labai greitai sumaišo kryptis, atlieka posūkį ne į tą pusę ir paklysta.

Kuomet vaikas jau yra tokio amžiaus, kai skatinamas jo savarankiškumas, daugiau keliauja vienas, skirkite šiek tiek laiko ir pabandykite kartu panagrinėti žemėlapį, raskite vieną ar kitą jam pažįstamą vietovę, paprašykite, kad jis parodytų optimaliausią kelią tam objektui pasiekti, galbūt kartu jo vedami nueikite, jei tai nėra labai toli. Taip vaikas pažins ir žemėlapį, nors ir turės bei, tikėtina, mieliau naudosis GPS savo telefone.

Kritiniu atveju (palikus ar pametus telefoną, neturint kitos išeities ir pan.) jis bent jau galės rasti kelią, nepaklys svetimame mieste ar gebės susiorientuoti gatvėje pamatęs turistams skirtą žemėlapį. Žinoma, vaikai yra vaikai ir reikėtų kantrybės, nes žemėlapio suvokimas reikalauja nemažai pastangų, todėl nenusivilkite ir neskubėkite visko mesti, jei Jūsų atžala prastai perima Jūsų pastangas išmokyti naudotis popieriniu „pasenusiu“ žemėlapiu, kuris jam primena Jūsų jaunystę, bet tikrai ne jo pačio.