Svetainės talpinimas hostinge ir dedikuotame serveryje

palyginimas internetu

Nelabai patyrusiems interneto svetainių savininkams dažnai kyla klausimas, ar hostingas pilnai patenkins jų lūkesčius, ar vis tik reikalingi dedikuoti serveriai. Deja, ne visuomet patarėjai atsako objektyviai, dažnai tikisi gauti didesnį pelną, o ne pasiūlyti optimaliausią paslaugą. Iš dalies tai primena situaciją, kuomet du iš išorės identiški kompiuteriai dvigubai ar net trigubai skiriasi savo kaina. Taigi, kas Jums reikalingas – hostingas ar dedikuoti serveriai?

internet connection concept, 3d generated imageHostingas visų pirma yra skirtas nedidelėms ir nereiklioms interneto svetainėms. Jei Jūs verčiatės veikla, kuri nėra tiesiogiai susijusi su internetinėmis paslaugomis ir tik norite turėti savo reprezentacinę internetinę svetainę reklamuojančią Jūsų įmonę ir pristatančią jos veiklą – hostingas Jums puikiai tiks. Tačiau jei planuojate dešimtis tūkstančių kasdienių lankytojų, nuolatos (kas dieną ar dar dažniau) atnaujinamą informaciją, elektroninės prekybos modulį ar integruoti sudėtingą vidinę Jūsų įmonės sistemą – greičiausiai hostingas Jums bus per silpnas pasirinkimas. Čia į pagalbą atskubėti gali dedikuoti serveriai.

Dedikuoti serveriai – tai gerokai galingesnis talpinimo planas, kur Jums yra sukuriamas virtualus kompiuteris ar skiriamas visas ar net keli specialiai tam pritaikyti kompiuteriai. Dedikuoti serveriai leidžia kompiuterį valdyti pilnomis teisėmis, lyg jis priklausytų Jums. Tai galioja net ir tuo atveju, jei tai tik virtualus kompiuteris.

Skirtingai nei rinkdamiesi hostingo planą, dedikuotame serveryje turėsite būtent tiek resursų, kiek nurodoma Jūsų sutartyje, tad net jei kiti Jūsų pasirinktos talpinimo bendrovės klientai maksimaliai apkraus kompiuterius – serverius, Jūs vis tiek turėsite tiek pat operatyvios atminties, tiek pat procesoriaus parametrų ir pan. Taigi, Jūs būsite ramus, kad dėl kitų kaltės Jums nepritrūks resursų. Tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad gerokai skiriasi ir kaina – hostingas įprastai kainuoja nuo kelių iki keliolikos kartų pigiau nei dedikuoti serveriai.
Dar viena išeitis – asmeniniai kompiuteriai, kurie būtų naudojami kaip serveriai. Tačiau toks variantas labiau tinkamas specialistams arba tiems, kurie tiesiog turi atliekamą kompiuterį, kurio parametrų pilnai užtektų internetinių svetainių ar online veikiančių sistemų palaikymui. Vertėtų apgalvoti ir tai, kad tokie kompiuteriai, dar vadinami namų serveriais, turi veikti ištisą parą ir turi būti garantuojamas pakankamai didelis interneto pralaidumas. Jei to nebus, svetainė ar sistema veiks pakankamai lėtai, dažnai bus nepasiekiama, ypač piko metu. Taigi, daugeliu atvejų daug pigiau atsieina hostingas ar dedikuoti serveriai, be to, jie siūlomi su profesionalų priežiūra, tad nereikia sukti galvos Jums patiems.

Kad ir ką bepasirinktumėte, teks iš anksto suplanuoti lankytojų srautą, talpinamos interneto svetainės ar sistemos dydį (diske užimamą vietą) bei išsiaiškinti (pavyzdžiui paklausiant sistemą ar svetainę programavusio žmogaus ar įmonės), kiek visų kitų resursų gali tekti naudoti. Tik tada tinkamai galėsite išsirinkti Jums optimaliausią siūlomą planą.

Pirmą kartą renkantis talpinimo paslaugas vertėtų pasitelkti į pagalbą ir patyrusio specialisto rekomendacijas. Tai leis Jums sutaupyti laiko, galbūt sulauksite ir vertos konsultacijos bei sužinosite naudingos informacijos, o svarbiausia, kad galite taip sutaupyti ir nemažai pinigų nepermokėdami už paslaugas, kurios Jums nėra būtinos. Taip pat papildomų išlaidų gali sukelti ir migravimas iš vieno serverio į kitą ar net keičiant planus – todėl tiek Jūs, tiek jei Jums talkina specialistas, turėtumėte atsižvelgti ir įvertinti, kaip situacija keisis artimiausiu metu. Jei jaučiate, kad gali būti didelių pasikeitimų – Jūsų pasirinktas hostingas ar dedikuoti serveriai turėtų būti pakankamai lankstūs šiuo klausimu.