Rusija planuoja eksportuoti daugiau HDPE plastiko

Didelio tankio plastiko (HDPE) gamyba Rusijoje sumažėjo iki maždaug 647.100 tonų per pirmus aštuonis šių metų mėnesius. Tai yra maždaug 4.3% mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį, tokius skaičius pateikia Rusijos statistikos departamentas.

Rugpjūti HDPE plastiko gamyba kiek augo, palyginus su ankstesniu mėnesiu, gamyba tonomis atitinkamai sudarė 73800 ir 72700. Bendras šiais metais pagaminto HDPE plastiko tonažas siekė 647100 tonas, palyginus su 676200 tonų praėjusiais metais.

Atskirose gamyklose buvo pastebimas augimas. Vienoje iš didžiausių plastiko gamyklų Rusijoje – „Kazanorgsintez“ – šiais metais fiksuojamas maždaug 10% HDPE plastiko gamybos padidėjimas. Praėjusiais metais „Kazanorgsintez“ pagamino 46800 tonų didelio tankio plastiko, o šiais metais 47000 tonas. Rugpjūti „Stavrolen“ gamykloje buvo pagaminta 25400 tonų HDPE plastiko. Tai yra maždaug 300 tonų mažiau nei Liepą.

„Stavrolen“ gamykloje paskutinius du mėnesius buvo atliekamas techninis aptarnavimas, todėl bendras metinis šios gamyklos HDPE tonažas ženkliai krito. Gamyklos atstovai žada, kad dėl atliktų darbų atnaujinant plastiko gamybos liniją – kitasi metais bus pagaminta maždaug 7% daugiau produkcijos nei šiemet.

Rusijos dujų milžino valdoma „Gazprom neftekhim Salavat“ taip pat buvo sustabdžiusi gamybą tam, kad atnaujinti techninę gamyklos dalį. Atnaujinus veiklą per Rugpjūtį buvo pagaminta 1400 tonų didelio tankio HDPE plastiko. Nepaisant visų gamybos stabdymų, šį įmonė per pirmus 8 šių metų mėnesius pagamino beveik 53000 tonų HDPE plastiko. Tai yra maždaug 28% mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

HPDE gamybos augimas, planuojama paskatins vietos verslininkus didinti eksporto apimtis. Šiuo metu Rusija daugiausiai HDPE produktų eksportuoja į Europos Sąjunga, Kiniją bei NVS šalis.

Kam naudojamas HDPE?

HDPE plastikas yra plačiai naudojamas gaminant įvairius mūsų kasdieną naudojamus produktus. Tinklapyje www.maisiukai.lt nurodoma, kad būtent iš HDPE plastiko yra gaminami polietileniniai maišiukai, be kurių dabar jau retai kas apsieina kiekvieno ėjimo į parduotuvę metu.

Svetainės maisai.lt duomenimis iš HDPE plastiko yra gaminami ne tik plastikiniai maišai bei maišeliai, bet speciali medžiaga 3d spausdinimo technologijai. Įvairūs santechnikos bei nuotekų vamzdžiai ar net pietų dėžutės ir:

  • Laivai/Jachtos;
  • Platikiniai buteliai;
  • Riedlentės/snieglentės;
  • Kuro bakai automobiliams;
  • Fejerverkai;
  • Naudojamas medicinoje kaip kietųjų audinių (kaulų) pakaitalas;

Ši medžiaga pasižymi dideliu atsparumu aplinkos poveikiui bei yra itin ilgaamžė.

HDPE plastikas yra išgaunamas iš žaliavinės naftos ir yra vienas iš plačiausiai naudojamų antrinių naftos produktų. Šis produktas yra viena tvirčiausiu medžiagų žiurint pagal tankio ir tvirtumo sąntyki.