Rudenį verta prisiminti maisto papildus

papildaiRudenėja. Gamta nusidažiusi daugybe spalvų ir atspalvių, taip ir kviečia visus į parkus ir skverus pasidžiaugti krintančiais lapais. O jau kaip smagu tuos lapus paspardyti. Visą tai primena vaikystę, žadina malonius prisiminimus. Tačiau kai po smagaus pasivaikščiojimo sugrįžtam į namus, mus jie pasitinka šalti ir drėgni. Toks jau metas, kol dar šildymas nėra įjungtas. Namuose šalta, darbe, mokyklose, darželiuose irgi tas pats. Ir lyg viso to būtų maža, dar prisikabina sloga ar dar blogiau paguldo į patalą gripo bacila. Na o jeigu jau atkrito vienas šeimos narys, tuoj žiūrėk ir antras ar trečias atgula.

Kad taip nenutiktų, kad mūsų imuninė sistema sugebėtų atlaikyti visas bacilų atakas, gydytojai rekomenduoja gerti maisto papildus. Kad nepultume tuoj pat gerti visų esamų vaistinėse maistinių papildų iš eilės, pasidomėkime kas gi tai yra plačiau. Maistiniai papildai, tai visų reikalingų vitaminų ir mineralų subalansuota dienos norma kiekvienam. O kas gi tie vitaminai ir mineralai? Kam jie mums reikalingi? Tokie klausimai tuoj iškyla dažnam. Skubam paaiškinti, kad būtent be šių komponentų mūsų organizmas nusilpsta ir darosi neatsparus aplinkos poveikiams. Va tada ir pradeda savo darbą įvairūs mikrobai ir bacilos. Jiems nusilpęs organizmas labai palanki terpė puikiai pasidarbuoti. O jei valgom daug daržovių ir vaisių? Juk juose taip pat gausu vitaminų ir mineralų. Tikrai taip. Tačiau to nepakanka, kad mūsų organizmas galėtų atmušti visas nedraugiškas mikrobų atakas. Reikia papildomai vartoti maistinius papildus ir taip padėti savo organizmui. Juk mes nesam patys sau priešai. Maistiniai papildai, parduodami vaistinėse, yra tikrai saugūs. Maža to jie dar suskirstyti kiekvienam atskirai – vaikams, moterims, vyrams. Tai tikrai labai patogu – išgėrei kapsulę ar tabletę ir jau žinai, kad tau nebaisūs jokios rudeniškos darganos, jokie vėjai. Mūsų mažiesiems, o jie tokie skaitosi iki 12 metų, šiuolaikinė farmacijos pramonė siūlo daugybę vitaminų. Ir nemanykite, kad jie jau baisiai neskanūs, kaip buvo jų senelių laikais. Maistiniai papildai dabar yra sukurti įvairiausių skonių – šokolado, coca colos, braškių, mėlynių skonio. Prašom. Tik gerkite ir būkite sveiki ir stiprūs. Gal būt todėl jie yra mūsų mažųjų taip mėgiami ir geriami su malonumu. O gal tai per televiziją rodomų reklamų įtaka. Bet juk visai tai nesvarbu, kur kas svarbiau, kad mažieji maistinius papildus jau priima kaip gyvenimo būdą kuris jiems padeda.

Suaugusiems dar labiau praplėstas maistinių papildų pasirinkimo spektras. Kaip jau minėjome anksčiau yra papildų subalansuotų būtent moters ar vyro organizmui. Juk kiekvienam reikalingas vitaminų ir mineralų kiekis skirtingas, tad farmacininkai ir tuo pasirūpino. Būtent tie farmacininkai dar pasistengė, kad būtų sukurti maistiniai papildai su padidintu vitaminų kiekiu atskirai kiekvienam organui. Pvz. nusilpo regėjimas, dažnai sėdim prie kompiuterio tuomet reiktų maistinių papildų kurie stiprintų mūsų regėjimą. Kadangi gamintojai stengiasi gaminti kuo natūralesnę produkcija, paprastai juose būna didesnė mėlynių ištraukos koncentracija. Kepenų veiklai gerinti gaminami maistiniai papildai su margainių ekstraktu, žarnyno – su senos lapais, inkstu – meškauogės, bruknių lapais bei uogomis, jei naktimis kažkas skaičiuoja aveles, susidūrė su stresine situacija, be melisos, mėtos priedo į maistinius papildus tikrai nebus apsieita. Čia aišku jau būna kiekvieno gamintojo paslaptis. Na o mums belieka tik nueiti į vaistinę, pasitarti su vaistininku ir išsirinkti būtent mums ar šeimos nariui tinkantį maisto papildą. Ir aišku būtinai juos gerti taip kaip patarė vaistininkas ar nurodyta ant pakuotės. Juk nuo to priklauso ar atsilaikys kiekvieno organizmas prieš baisiuosius virusus ir galėsime džiaugtis gražiu rudeniu.