Paskolos studijoms – ar mokslas tai investicija?

Dažnai girdime sakant, jog mokslas yra investicija į savo ateitį. Negalime dėl to ginčytis, nes tai grynų gryniausia tiesa, tačiau kartais dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepavyksta mokytis valstybės lėšomis, tenka galvoti apie alternatyvas: vieni pirmiau bando uždirbti, o tada studijuoti, kiti derina darbą ir studijas, dar kiti ieško paskolos studijoms, kiti visai numoja ranka į mokslą.

Paskolos studijoms pastaruoju metu yra gana palankiomis sąlygomis suteikiamos pasinaudojant garantiniais fondais. Viskas vyksta gana paprastai, įmokos nėra labai didelės, o grąžinimo terminas pakankamai ilgas, tad po studijų įsidarbinus tikrai nesunkiai galima grąžinti pasiskolintus pinigus.

Esant tokioms geroms sąlygomis ir žinant, ko norima ateityje, tai yra, tvirtai nusprendus rinktis vieną ar kitą specialybę, rekomenduojame negaišti laiko ir kuo greičiau pasirinkti investiciją į savo žinias, ateities galimybes ir perspektyvas. Studentams suteikiamos ne tik paskolos studijų kainai apmokėti, bet taip pat ir pragyvenimui, kuris, kaip žinia, didžiuosiuose šalies miestuose tikrai nėra labai pigus, susumavus išlaidas maistui bei kitiems būtiniams pirkiniams, būsto nuomą ir kt. Net ir gyvenant mokymo įstaigų bendrabučiuose turėti lėšų pragyvenimui būtina.

Pasiskolinę studentai atidžiau ima vertinti savo pirkinius, pajamų ir išlaidų santykį, pradeda akyliau taupyti. Tad paskola gali būti lyg puiki taupymo mokytoja. Susiplanavus savo biudžetą, radus bent šiokį tokį darbą galima lengvai atsikratyti paskolos naštos. Labai daug kas priklauso nuo konkrečių žmogaus galimybių, kaip jam sekasi įsisavinti žinias studijose, taip pat, kiek laiko jis gali skirti mokslui ir kiek darbui. Žvelgiant į statistiką, paskolos studijoms yra imamos gana dažnai, o dirbantys studentai sudaro labai didelę dalį, tad akivaizdu, jog tokia investicija ne tik yra naudinga ir patraukli, bet ir galimybės grąžinti pasiskolintus pinigus nėra menkos.

Rekomenduojame nusprendus savo ateities kelią nedvejoti ir verčiau studijuoti už skolintas lėšas nei tikėtis pastudijuoti kada nors vėliau – pats geriausias laikas žinioms gauti yra jaunas amžius. Kuo anksčiau baigsite mokslus, tuo greičiau kilsite karjeros laiptais, galėsite rasti daugiau laiko sau ir savo šeimai.