Paskolos ne tik kritiniais atvejais

Nemažai žmonių turi vienokį ar kitokį nusistatymą dėl paskolų ir įvairių finansavimo paslaugų. Gana dažnai galima sutikti nuomonę, jog paskolos tinkama išeitimi yra tik kritiniais atvejais, tačiau jau daugiau žmonių pastebi, kad paskolos naudingos ne tik kritiniais atvejais ar netgi atvirkščiai, skolintis ima tada, kai pagerėja jų finansinė padėtis. Ir tai yra logiška.

Visų pirma, paskolos yra ne pinigai iš oro, o įsipareigojimas, kurį, norite to ar ne, teks vykdyti. Beveik visada paskola pabrangsta dėl palūkanų (taikomos tik retos išimtys akcijų metu), todėl grąžinti teks daugiau nei pasiskolinote, o tai gali lemti ir dar didesnes finansines problemas. Taigi, kuo daugiau pinigų uždirbate, tuo lengviau paskolą bus grąžinti ir atvirkščiai, kuo Jūsų finansinė padėtis sunkesnė, tuo sunkiau gali būti pakelti paskolos naštą.

Pasaulinė kreditavimo rinka yra itn plati ir tuo pačiu lanksti. Tai reikalinga tam, kad verslas gautu geriasius finansinius produktus ir galėtų augti. Atkreipiame dėmesį, kad skolinasi net ir pasaulio turtingiausieji, kadangi jie savo pinigų nelaiko kojinėje grynaisiais. Žinoma, milijoninės vertės turtą turintis verslininkas greitojo kredito mokėjimams už būstą neims, bet automobilius ar nekilnojamą turtą tokie žmonės ganėtinai dažnai perka pasinaudodami bankų paslaugomis. Taip jiems yra paprasčiau ir kartais net naudingiau.

Skolintis verta tokiose situacijose, kuomet esate tikri, jog paskolą grąžinti Jums nebus labai sunku, tai yra, kuomet turite stabilių pajamų šaltinį. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį ir į paskolos dydį, terminą, nes kuo ilgiau skolinatės, tuo daugiau permokėsite, bei tuo didesnė tikimybė, kad pasikeis situacija. Dar vienas svarbus dalykas – palūkanos ir kiti mokesčiai. Jei turite santaupų ar pirkinys nėra ypatingai svarbus šią akimirką, nesiskolinkite nepalankiomis sąlygomis, palaukite kol galėdu-site skolintis pigiau – kam permokėti jei nėra tokios būtinybės?

Imtis paskolos siūloma bet kokiame amžiuje jei matote, kad tai Jums yra geriausia išeitis. Ar Jums dvidešimt keli, ar jau beveik pensijoje, kodėl gi nepasiskolinus būsto atnaujinimui ar naujam bei saugiam automobiliui. Jei pirkinys yra vertinga investicija Jūsų akimis, pasverkite už ir prieš ir nebijokite skolintis prieš tai įvertinę savo situaciją.

Finansiniai produktai yra visų pirma kuriami tam, kad uždirbtu juos teikianti institucija. Tam, kad produktas būtų konkurencingas rinkoje, stengiamasi derintis prie kliento poreikių. Todėl sėkmingas yra tas finansinis produktas kuris randa aukso viduriuką. Jei už kreditus ar paskolas bankai reikalaus pernelyg didelių palūkanų – jos bus nepopuliarios. Todėl dažnai yra taikoma į mases. Minimali pelno marža, bet stengiamasi parduoti savo paslaugą kuo didesniam klientų ratui.

Skolintis taip pat gali būti naudinga ir kartais net reikalinga. Jei protingai išnaudosite fisas finansinių paslaugų galimybes, gyvensite kur kas paprasčiau.