Paskola – paskutinis šiaudas?

Apie skolinimąsi vyrauja labai skirtingos nuomonės. Vieni tai laiko puikia išeitimi ir galimybe, kiti sako, jog paskola tai paskutinis šiaudas, kurio griebtis verta tik neturint jokios kitokios išeities. Galima būtų aklai palaikyti vieną ar kitą pusę, tačiau iš tiesų tiesos galima rasti abiejų stovyklų pusėse, nes paskolos teikia ir naudą, ir gali padaryti žalos. Pabandykime nuodugniai išsiaiškinti visus už ir prieš.

Naudą junta tik mokantys skaičiuoti

Tikrąją paskolos naudą gali pajusti tik tie žmonės, kurie moka racionaliai skaičiuoti, vertinti ir analizuoti. Visiems kitiems paskola dažniausiai asocijuojasi tik su išlaidomis, palūkanomis ir kitais mokesčiais. Siekiant, jog kreditai ir Jums būtų naudingi – kviečiame nepamiršti skaičiuoti, išmokti vertinti savo situaciją ir galima naudą.

Visų pirma, finansinė nauda yra galimybėje sutaupyti. Pavyzdžiui, perkant automobilį ar būstą sutaupoma suma yra labai akivaizdi, kiek mažiau pavyks sutaupyti smulkesniems pirkiniams. Būsto paskola leidžia atsisakyti nuomos, kuri pastaruoju metu užkilusi į tokias aukštumos, jog vis dažniau svarstomos įvairiausios alternatyvos: gyvenimas su tėvais ar kitais giminaičiais, būsto pirkimas provincijoje ir kasdienės kelionės į darbą kelias dešimtis kilometrų ar pan. Žinoma, nuomotis būstą arčiau darbo vietos yra tikrai patogu, bet dar geriau – savo būstą nusipirkti, nes paskolos įmokos dažnai netgi mažesnės už nuomos mokestį.

Perkant automobilį su paskola ar lizingu sutaupyti galima remonto išlaidoms, draudimui be to, pajuntama ne tik finansinė nauda, bet ir komfortas, saugumas ar galimybė patogiai keliauti su visa šeima (ypač aktualu po šeimos pagausėjimo). Aktualus automobilio atnaujinimas gali būti ir tiems, kurie persikelia gyventi ar pradeda dirbti senamiestyje – elektromobiliai ne tik inovatyvu ir madinga, bet ir padeda ženkliai sumažinti išlaidas kurui važinėjant mieste, suteikiama galimybė nemokamai parkuotis ar važinėti specialiomis juostomis aplenkiant spūstis.

Pasiskolinus galima gyventi geriau

Paskolos – ne tik finansinė paskata ir pagalba pritrūkus pinigų, bet ir būdas kelti savo gyvenimo kokybę. Ne veltui gyvenimo kokybe labiau patenkinti vakariečiai, kurie garsėja ir ypatingu polinkiu skolintis. Ko gero sunkiai rasime namų ūkį JAV, kuris per pastaruosius metus nebūtų kokiems nors pirkiniams skolinęsis ar neturėtų aktyvių paskolų. Dėl to jie nesuka sau galvos ir mėgaujasi kokybišku gyvenimu jau dabar, o ne galbūt kada nors, kaip įprasta manyti Lietuvoje.

Patogus būstas, kuris atitinka Jūsų poreikius, šeimai ar Jums tinkamas ir patinkantis automobilis, jaukūs baldai – visa tai gali būti Jūsų nors ir šiandien. Žinoma, tam reikia turėtų pakankamas pajamas, neturėti finansinių problemų. Jei Jūsų darbo užmokestis nėra minimalus ar dar mažesnis, jei Jūs gebate valdyti savo finansus ir dar lieka šiek tiek pinigų taupymui – paskola Jums nekels didesnių rūpesčių, kitu atveju gali išsipildyti skeptikų mintys – paskola gali sugriauti gyvenimą.

Galutinį sprendimą dėl paskolos, kredito ar bet kokio kito finansinio įsipareigojimo gali priimti tik pats suinteresuotas žmogus. Ir nos beveik visi šeimos finansų ekspertai vienbalsiai tvirtina, kad apgalvotas skolinimasis bus tik į naudą – kreditas yra atsakomybė ir įsipareigojimas. Todėl prieš kreipiantis dėl finansavimo geriau „pamatuokite devynis kartus“ ar jums tikrai jo reikia.