Pardavėjai ruošiasi artėjančiai Šv. Valentino dienai

valentino diena

Metuose yra keletas švenčių, per kurias gyventojus apima tikras pirkimo bumas. Daugiausiai išlaidų, žinoma, pareikalauja Šv. Kalėdos ir naujieji metai, bet yra ir dar kelios šventės, per kurias lietuviai tikrai netaupo. Vasario 14-oji Šv. Valentino arba dar kitaip vadinama įsimylėjėlių diena, kuomet norėdami parodyti savo meilę ir dėmesį antrajai pusei, dažnas perka papuošalus, keliones, laisvalaikio pramogas. Žinoma, ne apsieinama ir be gėlių. Kaip rodo statistika, gėlių pristatymas Vilniuje šią dieną išauga kelis kartus, palyginti su kitomis, ne šventinėmis dienomis. Gėlėmis pamaloninti savo antrąją pusę dažniausiai stengiasi stiprioji lytis.

Ženkliai išaugusius pardavimus, artėjant įsimylėjelių dienai skaičiuoja ir papuošalų pardavėjai. Perkama yra nuo išties brangių, vienetinių papuošalų iki paprasčiausios bižuterijos. Čia kiekvienas renkasi pagal skonį ir “piniginės storumą”. Kaip teigia papuošalais prekiaujantys verslininkai, dažniau prieš Šv. Valentino dieną yra perkami ir sužadėtuvių žiedai. Todėl galima daryti prielaidą, kad dažnai vyrai būtent per visų įsimylėjelių dieną peršasi savo išrinktajai.

Ką dovanoja moterys?

Kaip atskleidžia viename moteriškos auditorijos portale atlikta apklausa – moterys dažniausiai dovanoja kosmetikos priemones, aksesuarus, drabužius. Priešingai visuomenėje vyraujančiai nuomonei, moterys dažnai dovanai išleidžia netgi daugiau nei stipriosios lyties atstovai. Tarp brangių dovanų vyrams dažnai minimos barzdaskutės, išmanieji telefonai bei kiti elektronikos prietaisai.

Dovana abiems?

Šeimos santykių ekspertai rekomenduoja pagalvoti apie tokias dovanas, kuriomis galėtų džiaugtis abi pusės. Žinoma, tokiu atveju vargu ar vertėtų pirkti perlų auskarus, bet kelionė dviems tam puikiai tiks. Galima pagalvoti apie romantišką savaitgalį dviems, SPA procedūras ar aktyvaus laisvalaikio pasiūlymus. Tokia dovana ne tik suteiks džiaugsmo ir dovanojančiam ir ją gaunančiam, bet ir padės porai dar labiau suartėti.

Per kokias dar šventes dažniausiai dovanojamos dovanos?

Tokių savaime suprantamų švenčių, kaip gimimo diena, vestuvės, krikštynos ar panašiai, neminėsime. Tačiau, jei žiūrint į kalendorines šventes, galima dar būtų išskirti Kovo 8-ąją. Šią dieną taip ženkliai šokteli gėlių pristatymas Vilniuje. Teisybės labui reikia pabrėžti, kad per Kovo 8-ąją (moters dieną) paprastai yra apsiribojama tik gėlėmis, brangių dovanų čia sulaukia toli gražu ne kiekviena moteris. Kita vertus, gėlės gali suteikti nemažiau džiaugsmo nei auksas ar brangakmeniai, svarbu, kad dovana būtų dovanojama su meile.