Lietuviška paukštiena eksportuojama į daugiau kaip 40 valstybių

paukštiena

Lietuvos paukštienos gamintojų produkcija patraukli ne tik Europos ir Skandinavijos šalyse. Šių metų pradžioje Lietuvos paukštynams atsivėrė nauja eksporto rinka – Japonija, į kurią šią vasarą išgabenta ir pirmoji siunta. Spalio mėn. įmonių grupei „KG Group“ priklausantys Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai išsiųs jau trečiąją siuntą į šią šalį.

Pasak įmonių grupės „KG Group“, valdančios Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynus, valdybos pirmininko Tautvydo Barščio, lietuviškos vištienos produktų eksporto apimtys kasmet auga. Tai lemia ne tik pardavimų augimas pastoviose eksporto rinkose, bet ir eksportas į naujas rinkas:

„Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, toliau stebime Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų gaminamos produkcijos eksporto augimą. Palyginus šių metų trijų ketvirčių eksporto apyvartą su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – ji buvo 11 proc. didesnė ir siekė 68,3 mln. Eur, o pernai per tą patį laikotarpį ji siekė 61,6 mln. Eur, – teigia T. Barštys, – Jei praėjusiais metais skaičiavome apie tris dešimtis eksporto šalių, šiais metais šis skaičius perkopė 40.”

Trečdaliu augo eksportas į Skandinavijos šalis, į jas eksportuojama ne tik šviežia vištiena, bet ir marinuoti produktai bei vartoti paruošti gaminiai. Dvigubai išaugo eksporto kiekiai į Italiją, Ukrainą, Kazachstaną, į kitas šalis – stebimas tolygus augimas.

Šiuo metu lietuviškos vištienos produktai eksportuojami į 42 šalis. Šiais metais eksportas pradėtas į tokias šalis kaip: Graikija, Rumunija, Gruzija, Slovėnija, Tadžikistanas, Kirgizija, Azerbaidžanas, taip pat Mauricijus, o šį mėnesį išgabenta pirmoji siunta į Serbiją.

Nuo trečiojo ketvirčio pradėta eksportuoti termiškai apdorotus vištienos gaminius į Japoniją.
„Ryškiausias žingsnis eksporto rinkose šiais metais – pradėtas eksportas į Japoniją. Dvi siuntos – virš 26 tonų vištienos gaminių, jau išplukdytos ir jau pasiekė klientą, kuris produkto kokybe patenkintas ir planuoja pakartotinius užsakymus. Šio mėnesio pabaigoje planuojame išplukdyti jau trečią vištienos gaminių siuntą į Japoniją, numatomas kiekis 20 tonų. Prognozuojame, kad iki metų pabaigos eksportas į šią šalį sieks iki 100 tonų,“ – teigia T.Barštys.

Jis tikina, kad ir pardavimai kaimyninėse Baltijos šalyse taip pat tolygiai auga. Tačiau pastebimas eksporto kiekių mažėjimas į Airiją bei Daniją, šiek tiek mažėjo šviežios vištienos pardavimai į Olandiją, tačiau į šią šalį vis daugiau išvežama vartoti paruoštų vištienos gaminių – kepsnelių ir dešrelių.

AB „Vilniaus paukštynas“ ir AB „Kaišiadorių paukštynu“ kartu su AB „Kauno Grūdai“ ir joms priklausančios dukterinės įmonės sudaro vieną moderniausių ir ekonomiškai stipriausių gamybinių susivienijimų Lietuvoje – įmonių grupę „KG Group“. Įmonių grupės konsoliduota apyvarta 2016 m. siekė 454 mln. Eur, paukštininkystės verslo, kuriam priklauso Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai pardavimo pajamos pernai augo siekė 157 mln. Eur. Į įmonių grupės įmones per 2016 m. investuota 25,8 mln. Eur. Įmonių grupėje dirba 3700 darbuotojų.