Kuo šunų dresavimas yra naudingas?

suo su seimininku

Kiekvienas žmogus, turintis keturkojį lojantį draugą turėtų žinoti, kodėl svarbus ir naudingas yra šunų dresavimas. Šiai dienai vyrauja daug skirtingų nuomonių. Vieni mano, kad šuns dresavimu užsiimti reikia tik su didelių veislių šunimis, kiti būtinybę mato tik kovinių veislių šunims, dar kiti mano, kad dresavimas būtinas visiems be išimties, o grupelė gyvūnų teisių gynėjų teigia, kad dresavimas pažeidžia šunų teises. Visgi siūlome atidžiau panagrinėti, kam reikalinga dresūra ir kuo ji gali būti naudinga Jums, nepriklausomai nuo to, auginate Jorkšyro terjerą ar vokiečių aviganį.

suo dresuotasPradėti reikėtų nuo to, kad šunų dresavimas skirtas ne tiek pačiam šuniui, kiek jo šeimininkui, tai yra, šeimininkas išmokomas susikalbėti su savo šunimi, perprasti jo elgesį. Taip galima lengviau pasiekti, kad šuo negadintų Jūsų turto, nepultų kaimynų ar jų augintinių, nelotų be reikalo ar laiku užkirstų kelią nekviestiems svečiams. Be abejonės, iš dekoratyvinių šunų veislių gero namų sargo daryti net nevertėtų, tačiau ir šie gali įspėti apie svetimą žmogų Jūsų teritorijoje, o ne tik loti ant praskrendančių paukščių ar ūkiančio vėjo.

Ypatingai šunų dresavimas naudingas tiems, kurie gyvena daugiabučiuose, tankiai apgyvendintose vietose, taip pat tuo atveju, jei su savo šuniu mėgstate vaikščioti parke ar žmonių susibūrimo vietose. Dresuotas šuo bus paklusnesnis, ne taip reaguos į įvairias pagundas, pavyzdžiui, prabėgančias kates, kitus šunis ar su kamuoliu žaidžiančius vaikus. Taigi, miestų gyventojams šunų dresavimas yra labai naudingas dalykas.

Įsigiję kilmingą šunį ir norėdami su juo dalyvauti parodose turėsite būtinai pasirūpinti dresavimu. Tai naudinga ir dėl to, kad šuo mokėtų elgtis bendrose patalpose su daugybe kitų šunų ir nepažįstamų žmonių, ir tam, kad Jūsų šuo pasirodytų nepriekaištingai, pelnytų vertingą apdovanojimą. Žinoma, kartu kilmingo šuns dresavimas gali būti naudingas ir dėl anksčiau minėtų priežasčių, tokių kaip tinkamas elgesys namuose, viešoje erdvėje ir kitur. Klaidinga manyti, kad kilmingas šuo jau yra paveldėjęs paklusnumą. Net jei genuose ir užkoduotas pakankamai didelis paklusnumas, atsidavimas šeimininkui, tai reikia pastebėti ir pažadinti, mokėti iškviesti. Dėl to rekomenduojama neklausyti gandų ir išsirinkti patikimą dresūros mokyklą Jums patogioje vietoje.

suo su seimininkuIšsirinkti dresūros mokyklą nėra sunku, norintiems pradmenų rekomenduojama rinktis arčiausiai namų esančias. Taip ne tik galėsite patogiai dresuoti šunį, bet kartu ir susipažinsite su netoliese gyvenančiais šunimis ir jų šeimininkais, praplėsite pažinčių ratą ir rasite su kuo galėtumėte vakarais ar rytais vedžioti šunis kartu, taip geriau praleisdami laiką. Šunų augintojai pastebi, kad prisiverti su šuniu išeiti ilgesniam pasivaikščiojimui ar pabėgiojimui kur kas paprasčiau, kuomet yra bendraminčių. Be viso to, jei susipažinsite dresūros metu, būsite tikri, kad Jūsų naujas pažįstamas šuo yra pakankamai protingas, paklusnus ir gali būti prognozuojamas bei kontroliuojamas, tad galėsite jaustis saugiau.

Investuoti šiek tiek savo laiko ir pinigų į keturkojo bičiulio dresūrą yra labai naudinga. Šunų dresavimas padeda užtikrinti saugumą aplinkiniams, Jums, Jūsų turtui, o kartu ir Jūsų šuniui. Turint išauklėtą, išdresuotą šunį atsiveria kur kas daugiau galimybių laisvalaikiui, tampa paprasčiau keliauti, nesunku šunį palikti ir neįprastose vietose ar namuose ilgesniam laikui, tinkamai tuo iš anksto pasirūpinus. Dresavimas neretai padeda išvengti ir problemų atsiradus šeimos pagausėjimui, kadangi dresuotas šuo lengviau perneša padidėjusią konkurenciją. Visgi, net ir šunų dresūra negarantuoja visiško saugumo – kas dedasi šuns galvoje sunku nuspėti.