Iš taško A į tašką B

Range Rover

Dauguma dalyku kuriuos mes vertiname kaip savaime suprnatamus ištikro dažnai būna tikra dievo dovana. Ir čia mes nekalbame apie meilę ar apie kitus dvasinius dalykus, o apie techonologinį progresą. Ar kada nors susimastėte kiek ištikro yra pdaryta vien tik tam, kad jūs be vargo nuvyktumėte iš taško A į tašką B. Tam, kad rastume kelia nuolatos mus stebi bent keli palydovai iš kosmoso, sudėtinga programinė įranga siunčia ir gauna signalą, o mums visa tai atrodo savaime suprantama.

Prisipažinkite, juk bent vieną kartą gyvenime tikrai teko skolintis GPS navigaciją iš draugo arba nuomotis iš tarpininkų. Taip, tuomet jums skubiai buvo reikalinga pagalba planuojant kelionę ir greitesnis orientavimas nepažįstamomis gatvėmis Lenkijos sostinėje Varšuvoje. Dideli miestai, plačios gatvės, daug skirtingų pavadinimų, įvairialypės eismo juostos sukelia tikrą sumaištį galvoje. Susimastykite pagaliau, kokiais būdais jūs planuojate savo tolimas keliones ir kiek brangaus laiko jums tai užtrunka. Ilgą kelionę suplanuoti galima užtrukti ne kelias valandas o dienas kol viską išsiaiškinsite su kokiomis kliūtimis galite susidurti. Net neįsivaizduojate ką reiškia paspausti jutikliniame navigacijos ekrane adresą ir sistema pati suplanuoja kelionės maršrutą pagal tokius išankstinius nustatymus kuriuos išsaugojate.

Visi GPS navigacijos įrenginiai turi lietuvišką meniu ir įgarsinimo balsą kuriuos galite rinktis iš keletos vyriškų ir moteriškų tembrų arba juos užtildyti mygtuko paspaudimu kai pradeda erzinti kelionės metu ar trukdo kalbantis telefonu. Na, kalbėti telefonu vairuojant automobilį draudžia galiojantys Lietuvos įstatymai bet jei naudojate pažangią navigacijos sistemą ten jau bus gamintojo įdiegta programėlė kuri leis suporuoti jūsų išmanųjį telefoną ir balso skambučius atsakinėti nelaikant rankoje telefono. Garso kokybė yra tikrai stebėtinai gera ir balsas girdimas ganėtinai aiškiai sėdint net ir ant galinės sėdynės. Garsiakalbiai suformuoti taip kad skleistų garsą į saloną, raiškumą užtikrina aukštų dažnių garso spektras. Labai retai, tačiau vis dar pasitaiko manančių kad palydovinė navigacija yra mokama paslauga.

Taip anksčiau tai buvo gana brangus malonumas ir ne kiekvienas vairuotojas galėjo sau leisti įsigyti brangiai kainuojančią navigacija bet šiandien mes mokame tik vieną kartą už patį įrenginį, palydovinius signalus priimame nemokamai ir žemėlapiai mums nekainuoja jei pasirenkame brangesnį navigacijos modelį. Papildomas paslaugas, įvairias prenumeratas reikia užsisakyti ir mokėti kas mėnesį arba ketvirtį bet paprastoms kelionėms ypatingų papildomų palydovinių paslaugų jums tikrai nereikės.