„Hegelmann Transporte“ už 90 mln. eurų pirks vilkikų

Vokietijos kapitalo logistikos bendrovė „Hegelmann Transporte“ už beveik 90 mln. eurų pirks 1000 naujų „Mercedes-Benz Actros“ vilkikų. Bendrovė pasirašė sutartį su Vokietijos automobilių koncerno „Daimler“ atstove Lietuvoje – Estijos kapitalo bendrove „Silberauto“. „Hegelmann Transporte“ atstovė Agnė Ambrazevičienė BNS teigė, kad sandoris bus finansuojamas banko paskola, įmonės lėšomis bei pinigais, gautais iš technikos pardavimo. Banko, iš kurio bus skolinamasi, A. Ambrazevičienė neatskleidė. „Banko atskleisti negaliu, nes perkamas vilkikų skaičius yra visai grupei, kurią sudaro 13 Europos šalių. Sandoriai su bankais sudaromi įvairiose šalyse, todėl nenorime sakyti, kiek konkrečiai iš kiekvieno banko pasiskolinsime“, – teigė „Hegelmann Transporte“ atstovė.

Kaip pranešė įmonė, rugsėjį pristatyti „Mercedes-Benz Actros“ vilkikai užsakovus pasieks kitąmet. „Hegelmann Transporte“ generalinis direktorius Tomas
Jurgelevičius teigia, kad buvo nuspręsta papildomai investuoti 3,5 mln. eurų į naujos kartos vilkikų saugumo ir komforto paketą. Naujuose vilkikuose taip pat bus įrengta telematinė valdymo sistema, kuri vertina ir nuotoliniu būdu pateikia vairavimo efektyvumo parametrus, ergonominiai čiužiniai vairuotojams.
„Silberauto“ šiemet Lietuvoje planuoja parduoti 3 tūkst .„Mercedes-Benz“ vilkikų už maždaug 240 mln. eurų, 2019 metais pardavimų apimtys taip pat turėtų augti.

Po 50 proc. „Hegelmann transporte“ akcijų valdo vokiečiai Antonas ir Siegfriedas Hegelmannai.