GPS – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis

Globali vietos nustatymo sistema arba kitaip GPS yra tapusi jau nebe atsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Kiekvieną kartą keliaujant ja naudojamės tam, kad rastume keli iki reikiamo miesto, o mieste tam, kad rastume viešbutį ar norimą aplankyti muziejų, architektūros paminklą ar kitą lankytiną objektą. Kaip teigiama gpsnavigacio.eu svetainėje – GPS savo kelionių metu naudoja daugiau kaip 80% europiečių.

GPS suteikia privalumų ne tik keliaujant, bet ir norint visada žinoti kur yra kilnojamas jūsų turtas (pavyzdžiui automobilis). GPS seklių pagalba galima realiu laiku stebėti ne vieną, o net kelis šimtus automobilių – tai ypač aktualu už saugumą atsakingoms kompanijoms bei didelėms verslo įmonėms.

Mes jau rašėme, kad tėvai dažnai naudoja GPS siųstuvus tam, kad visada žinotu kur yra jų vaikai. Tai itin patogu nes tėvai gali ramiau jaustis kai išleidžia savo atžalas į mokyklą ar į kiemą padūkti su draugais. Nuotoliniu būdų vaikus gali stebėti ne tik tėvai, bet ir seneliai ar mokytojai. Tai itin aktualu kuomet leidžiamasi į kelionę ar mokyklinę ekskursiją.

Specialios apykaklės su įmontuotais GPS siųstuvais populiarios ir tarp gyvūnų mylėtojų. GPS siųstuvas gali būti įmontuotas į stilingą bei funkcionalią apykaklę (pavyzdžiui į tokią kuri atbaido erkes). Taip šeimininkas visada bus tikras, kad net jei gyvūnas pasimestu, jį nesunkiai bus galima rasti prisėdus prie kompiuterio ar pasitelkus išmanųjų telefoną. GPS apykakles naudoja ne tik naminių gyvūnų šeimininkai, bet ir ūkininkai kuriems itin aktualu sekti dideles galvijų bandas išsibarsčiusias per kelių hektarų ganyklos teritoriją. Laikai kai galvijus ganydavo piemenys jau senai praėjo. XXI amžiuje piemenys persikėlė į virtualią erdvė ir galvijus seką GPS pagalba.