Gera diplomatinė praktika skatina eksportą

Vyriausybė

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės rūmuose priėmė Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių vadovus. Susitikimo metu premjeras svečiams padėkojo už jų aktyvią ir profesionalią veiklą atstovaujant Lietuvai užsienio šalyse, taip pat jiems pristatė esminius Vyriausybės darbus.

„Toks susitikimas jau tapo tradiciniu renginiu. Smagu Jus matyti čia, taip pat su daugeliu teko susitikti ir bendrauti anksčiau. Džiaugiuosi, kad sprendžiant įvairius klausimus pasižymėjote profesionalumu, noru atstovauti savo valstybei. Jūs esate mūsų šalį reprezentuojantys asmenys, todėl tikiuosi, kad tokį bendradarbiavimą išlaikysime ir toliau“, – sveikinimo kalboje sakė premjeras S. Skvernelis.

Susitikimo metu Ministras Pirmininkas aptarė ir vienus svarbiausius šios Vyriausybės jau atliktus bei planuojamus darbus. Pirmiausia premjeras pažymėjo šiais metais Trišalėje taryboje vykusias derybas dėl Darbo kodekso ir Socialinio modelio priėmimo. Pasak S. Skvernelio, sugrąžintas dialogas tarp profesinių sąjungų, darbdavių atstovų ir Vyriausybės leido sureguliuoti ir pasiekti balansą visuomenei jautriais klausimais.

Premjeras atkreipė dėmesį ir į alkoholio prieinamumo mažinimo šalyje klausimą. „Kalbant apie alkoholį, mūsų visuomenėje turime didžiulę problemą. Tą parodo žmonių žūtys ir kiti nelaimingi atsitikimai statybų vietose, paplūdimiuose, taip pat šeimos aplinkoje. Todėl nieko nekeisti ir tik leisti pelnytis vienam ar kitam stambiam verslo subjektui, nebegalime. Noriu pabrėžti, kad Vyriausybei pavyko pateikti subalansuotą ir kraštutinumus sumažinusią išvadą dėl Seimo narių ir Piliečių iniciatyvinės grupės pateiktų įstatymo pakeitimų“, – kalbėjo premjeras.

Susitikime Ministras Pirmininkas aptarė ir sprendimus, leidusius sumažinti kompensuojamų vaistų kainas, priminė planuojamas miškų urėdijų, švietimo bei mokesčių sistemų pertvarkas. Premjeras pažymėjo, kad Vyriausybė yra numačiusi 600 mln. eurų, kuriais bus siekiama mažinti socialinę atskirtį, didinti mažiausiai uždirbančių asmenų pajamas ir taip atitolinti juos nuo skurdo ribos.

Be to, kalbėta apie dvigubos pilietybės, kibernetinio saugumo, Europoje kylančių iššūkių, pvz. Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES, ir kitus klausimus. Premjeras atkreipė dėmesį, kad turime ir toliau išlaikyti bei stiprinti puikius santykius su Šiaurės ir Baltijos regionų valstybėmis, taip pat plėtoti bendradarbiavimą su strateginiais partneriais – Vokietija, Lenkija. Premjeras pabrėžė, kad svarbus yra JAV politinis buvimas Europoje. Pasak Vyriausybės vadovo, JAV kariai Lietuvoje ir regione buvo ir yra kertinis Europos saugumo ramstis.

Renginyje dalyvavę susisiekimo, ūkio, energetikos, švietimo ir mokslo ministrai išsamiau aptarė savo kuruojamų sričių rezultatus bei supažindino su ateities planais.