Estetinis dantų plombavimas

Estetinis dantų plombavimasAsmuo, galintis pasigirti gražia šypsena, atrodo ne tik patrauklesnis, bet ir sveikesnis, sėkmingesnis ar net inteligentiškesnis – šypsena jau seniai virto socialine vertybe. Žvelgdami į kito žmogaus dantis pirmiausia įvertiname jų lygumą ir spalvą – nepatraukliai atrodo kreivi, ėduonies pažeisti, geltoni, tamsūs ir apsinešę dantys. Šiandien viena populiariausių odontologinių procedūrų yra estetinis plombavimas.

Estetinis plombavimas leidžia restauruoti karieso pažeistus dantis, koreguoti nepatrauklią dantų formą, jų spalvą ar netaisyklingą dantų išsidėstymą. Tiesa, dantų tiesinimui odontologija paprastai rekomenduoja ortodontinį gydymą. Mūsų natūralūs dantys susideda iš kelių sluoksnių, kurie tarpusavyje skiriasi kietumu, spalva ir skaidrumu. Estetinė odontologija juvelyriškai tiksliai atkartoja visus sluoksnius, todėl sutaisyti dantys atrodo visiškai natūraliai. Be to, estetinio plombavimo metu pašalinami tik pažeisti audiniai, todėl dantys išlieka gyvybingi, o gleivinė nėra žalojama. Estetiniame plombavime naudojama medžiaga savo tvirtumu prilygsta sidabrinėms plomboms – ši medžiaga ne tik atspari dilimui, bet ir išskiria fluorą, kuris trukdo formuotis kariesui.

Odontologija estetinį plombavimą siūlo tuo atveju, jei ėduonies pažeisti dantys yra suirę arba jei dantys yra pakeitę savo natūralią spalvą, yra nutrupėję ar nulūžę. Be to, šis būdas naudojamas dantų atstatymui po įvairių patirtų traumų. Jei estetinis plombavimas jums yra būtinas, neturėtumėte atidėlioti – pažeisti ir negydomi dantys pradeda irti. Be to, pažeisti dantys gali tapti jautrūs ir skausmingi. Paprastai estetinis plombavimas atliekamas priekiniams dantims, tačiau gali būti naudojamas ir krūminiams dantims gydyti. Plombuojant krūminius dantis, labai svarbu taisyklingai atkurti natūralią danties formą, kadangi privalo būti išsaugota sukandimo jėga ir taisyklingas dantų sąkandis.

Nepamirškite, kad po estetinio plombavimo privalote tinkamai rūpintis dantimis, jei norite, kad jie išliktų sveiki ir gražūs. Tą dieną, kai yra atliekamas estetinis plombavimas, negalima vartoti dažančių produktų, pvz., burokėlių, raudono vyno, arbatos ir pan. Praėjus kelioms savaitėms ar mėnesiui, turėtumėte sugrįžti pas odontologą, kuris įvertintų dantų būklę ir, jei yra būtina, atliktų korekcijas. Žinoma, privaloma atlikti kasdienės dantų priežiūros procedūras: valyti dantis dantų šepetėliu du kartus per dieną, naudoti burnos skalavimo skystį ir dantų siūlą. Specialistai pataria nenaudoti kieto dantų šepetėlio ir dantų pastų, kurių sudėtyje yra abrazyvinių medžiagų, kadangi tokios priemonės skatina dantų paviršiaus susidėvėjimą, be to, greičiau prarandamas dantų blizgesys. Reikėtų kelis kartus per metus apsilankyti pas odotontologą, kuris atliktų profesionalios burnos higienos procedūras. Patariama reguliariai poliruoti tuos dantis, kuriems buvo atliktas estetinis plombavimas.

Nors odontologija sparčiai žengia į priekį, vis dėlto dantys nėra sutaisomi visam gyvenimui. Bet kuris pasirinktas restauracijos būdas turi savo tarnavimo laiką. Estetinis plombavimas paprastai tarnauja apie 10 metų, tačiau šios procedūros ilgaamžiškumas priklauso nuo tinkamos dantų priežiūros – reguliarios burnos higienos ir restauruotų dantų poliravimo bei kasdienio dantų valymo dantų šepetėliu.