Draudimas padeda išvengti didesnių nemalonumu.

avarija

Įvykus avarijai, kaltininkas dažnai lengviau atsidūsta, kad jam pačiam nereikės padengti visų atsiradusių išlaidų, už jį tai padarys draudimas. Pasaulinėje draudimo rinkoje žinoma yra kur kas daugiau produktų nei tik automobilio draudimas. Populiariausias draudimo rūšis Danijoje apžvelgiantis straipsnis forsikring24.dk/fa-styr-pa-forsikringerne-nar-du-flytter-hjemmefra nurodo, kad šioje šalyje kaip ir Lietuvoje populiariausia yra drausti automobilius. Skirtingai nei lietuviai, danai kur kas dažniau draudžiasi ne tik privalomuoju, bet casco draudimu. Pas mus šią draudimo rūšį dažniausiai renkasi tik naujų ir apynauju automobilių savininkai.

susitarimas

 

Draudimas ir investicija – ar tai suderinama?

Visame pasaulyje yra populiaru drausti ir būstą bei sveikata. Vakarų Europiečiai dažnai renkasi sveikatos draudimą suderinta su gyvybės draudimu ir investiciniais fondais. Taip yra gaunami net trys skirtingi produktai vienu metu. Žmogus sudaręs investicinio gyvybės draudimo sutarti:

  • Apdraudžia gyvybę;
  • Apdraudžia sveikatą;
  • Taupo arba investuoja pinigus (priklausomai nuo pasirinktos krypties).

Dar ne taip seniai Lietuvoje galioja mokestinės lengvatos, kurios visiems apsidraudusiems leido susigrąžinti iki 33% visų sumokėtų įmokų, kaip mokestinę lengvatą. Būtent tuo metu investicinis gyvybės draudimas išgyveno „aukso amžių“.

Šiuo metu investicinis gyvybės draudimas vis dar išlieka ganėtinai populiarus tarp tų žmonių, kurie nori savarankiškai, papildomai kaupti pensijai, taupyti vaikų mokslui ar panašiai. Investuojant savo pinigus reikia žiūrėti į šią paslaugą gana rimtai, nes agresyvi investiciją gali baigtis tuo, kad prarasite dalį pinigų. Todėl investuoti į rizikingesnius, bet potencialiai pelningesnius fondus siūloma tiems, kad sudaro kelis dešimtemčius trunkančias sutartis.