Būsto paskolos – kas ir kaip

Į klausimą, kuo skiriasi tarnautojas nuo direktoriaus, pagrindinis atsakymas yra – skolų bankui dydžiu. Iš tiesų, kuo daugiau uždirbate, tuo didesnes “nuolaidas” ir akcijas Jums siūlo bankai. Aišku, jie tai daro argumentuotai, nupiešia, labai gražų ateities vaizdą, tačiau sprendimas priklauso tik nuo jūsų. Visada tai atminkite, ir įsitikinkite ar jums tikrai reikia vienos ar kitos paslaugos. Na, o daugiausia apmąstymų ir laiko, reikalauja sprendimai, kurie susiję su ilgalaikiais įsipareigojimais, pavyzdžiui: būsto paskolos. Tai yra paskola, kurią mokėsite didžiąją dalį savo gyvenimo ir, greičiausia, kai baigsite ją mokėti, jūsų vaikai bus ūgtelėję. Tačiau paskolos trukmė labai priklauso ir nuo jūsų esamos gyvenimo kokybės.

baldai-svetainesPrieš imant kreditą būstui, visų pirmą, rekomenduoju labai gerai įvertinti nekilnojamąjį turtą kurį žadate pirkti. Vienas iš esminių būsto kainos faktorių yra jo esama būklė. Suremontuotas butas kainuos brangiau, neremontuotas pigiau. Kodėl rekomenduočiau pirkti neremontuotą būstą? Todėl, kad galėsite įsirengti jį pats, pagal savo poreikius ir galimybes. Be to, tai gali kainuoti, mažiau nei permoka už tai, kad gaunate suremontuotą butą. Juk visi turi svajonių namus, o tokių nenusipirksite, reikia pasistatyti juos pačiam. Atminkite, kad tai ne greitas kreditas, o ilgaikė paskola – jei jau planuojate šeimą, pasistenkite, kad bute ar name, kuriam imsite pinigus, būtų vietos ir vaikams. Kad vos tik šeimos kaklui tapus nėščia, nereiktų ieškoti naujos gyvenamosios vietos. Kaip ir minėjau, neremontuotas butas pigesnis, tad, tokį butą galite įsigyti geresniame miesto rajone, už mažesnę kainą. Juk visi žino, kad centre ir miegamuosiuose rajonuose butų kainos ženkliai skiriasi. Remontui galima pasiimti pirmą paskolą nemokamai iš greitųjų kreditų bendrovių. Taip galima sutaupyti dalį palūkanoms skirtų pinigų.

Be to, naujos statybos namuose, butai dažniausiai, nėra nei trupučio įrengti, tačiau, ten yra tvarkinga kanalizacija, elektros laidai ir kiti “nematomi” dalykai. Be to, tokiuose namuose, dažniausiai apsigyvena Jaunos šeimos, arba aukštesnes nei vidutines pajamas gaunantys senjorai, tad kaimynais skųstis tikrai negalėsite. Senos statybos name, galite įsigyti neblogą butą, bet niekad nežinosite – gal jūsų kaimynai kas naktį kels balius. Gal būt, aukštu žemiau gyvena agresyvus alkoholikas. Toks būstas centre, atsieis labai daug, tad jei neturite itin didelių pajamų, rekomenduoju išsirinkti būstą naujų namų kvartale. Tai gi, susumavus viską, neįrengtas butas, naujame name, kvartale pagal pajamas yra geriausias sprendimas norintiems pradėti nuosavą gyvenime, ir būti tik dalinai priklausomam nuo paskolos tiekėjo. Be to, atminkite, jog senos statybos namą, ankščiau ar vėliau (greičiausia, kad ankščiau) teks renovuoti, tad tam turėsite atseikėti pinigų. O pats svarbiausias dalykas -Naujos statybos namuose yra reguliuojamas šildymas, tad galėsite nusistatyti tiek šilumos, kiek jums jos reikia. O jei, ilgam išvažiuosite, galėsite radiatorius palikti užsuktus – tai irgi taupymo būdas. Tiesa, nauji namai dažnai yra priklausomi nuo televizijos ir interneto tiekėjų, tad gali būti, jog negalėsite rinktis, todėl būtinai tai išsiaiškinkite.

Išsirinkus ir gyventi, galima mąstyti ir apie paskolą. Paskolos ėmimo sprendimas nėra priimamas per vieną dieną. Tačiau, jei žinote, kur norite gyventi, tai reikia daryti kuo greičiau. Būsto paskolos veltui nedalijamos, tad atminkite, kad pradinį įnašą, geriausia susikaupti, dar prieš pradedant ieškoti naujos vietos rezidavimui, o tada apeiti keletą bankų ir griebti patį geriausią pasiūlymą. Ir štai, jūs jau turite savo namus, kuriuose galite daryti ką tik norite.