Baldai mūsų gyvenime ir buityje

Tikriausiai nei vienas iš mūsų neįsivaizduojame savo gyvenimo be baldų. Nors yra tautų, pvz. Vidurinės Azijos tauteles, kurių visas gyvenimas vyksta galima sakyti ant kilimo. Ten visa gausi šeimyna susirenka šeimyninių pietų, priima svečius būtent ant kilimo. Jiems nereikia nei stalo, nei kėdės. Na, nebent iš pagarbos svečiui pasiūlys kėdę. Tačiau juk nebūsi balta varna, visi privalom gerbti šeimininką, tad ir rangomės ant to kilimo su visais šeimynykščiais. Siaubingai nepatogu, bet tradicijos yra tradicijos. Jos nelaužomos jau amžių amžius.

baldai-svetainesNa arba Afrikos čiabuviai miega ant demblio – iš žolių pinto kilimėlio. Net šiurpas kūnu nubėga pagalvojus kaip skaudėtų visus šonus po tokio miegojimo. Visai kas kita mūsų miegamojo lovos. Minkštos, patogios, viengulės ir dvigulės, medinės ar metalinės. Va čia tai poilsis! Išsimiegi, jautiesi pailsėjęs, žvalus, jokių skaudančių šonų.

Pasidairykime. Pažiūrėkime ką gi dar siūlo gamintojai. Kokios naujoves jie siūlo mūsų miegamajam kambariui. Pirmiausia aišku lovos. Jeigu gyvenate vienas vienas, ar butukas nedidelis tikriausiai užtektų ir viengulės lovos. Galima pasidomėti ir lova su slankiojančiu mechanizmu. Tokia patogu ryte sustumti ir kambarys įgauna erdvės, vakare vėl ja galima paversti didžiule patogia lova sau ar svečiams. Tai tikrai labai patogus ir populiarus lovos variantas. Galima pasirinkti ir prie sienų apmušalų, užuolaidų derinti lovos gobeleną. Spalvų ir raštų pasirinkimo paletė būna labai įvairi – nuo vienspalvių iki sudėtingiausių ornamentų raštų. Tikrai surasite sau patinkantį. Dvigulių lovų pasirinkimas dar didesnis. Čia taip pat vyrauja įvairi spalvinė gama. Medinės lovos paprastai būna medžio spalvos imitacija pvz. Riešutmedžio, buko, raudonmedžio. Su įmantriai išraižytais galvūgaliais ar be jų. Jei patinka romantika galima pasirinkti lovą su baldakimu. Priderinsite brokato užuolaidas ir tikrai pasijusite kaip karaliaus Liudviko dvare Prancūzijoje. Lovą jau yra, dairomės toliau. Juk prie lovos visai neblogai būtų naktiniai staliukai kiekvienam, kur būtų patogu pasidėt prieš miegą skaitomą knygą ar žurnalą. Rinkdamiesi juos galima derinti spalvinę gamą vienodos spalvos kaip ir lova, kad viskas derėtų tarpusavyje. Kaip ir viskas. Tačiau lyg kažko trūksta? Aišku, pamiršom spintą. Pasirinkimas tikrai didžiulis tiek spalvinės gamos atžvilgiu, tiek kaina ir kokybe. Yra mažų d vidurių spintų ir didelių, talpių spintų su antresolėmis ir stumdomomis durimis kuriuose galima įmontuoti net veidrodžius.

virtuvesO ką gi gamintojai siūlo mūsų mažiesiems? Vaikų kambario baldai išties puikūs. Akys taip ir laksto nenuspręsdamos kurį baldą pasirinkti. Patiems mažiausiems viskas parinkta pagal simbolines spalvas – žydrą ar ružavą. Nuostabios baltos vaikiškos klasikinės lovytes puikiai dera su pasirinktos spalvos būtiniausiais vaikiškais baldeliais: vystymo stalu, komoda, patogia spinta drabužėliams susidėti. Paaugusiam mažyliui vaiko kambario baldus galima pritaikyti pagal jo poreikius. Jei mažasis judrus, mėgsta techniką galima pasirinkti lovelę mašinėlės formos – miegodami vaikučiai tikrai sapnuos esą Šumacheriai. O kur dar įmontuojamos sieninės laipiojimo kopėčios, virvės – visą tai vaikų kambarį pavers į negyvenamą piratų salą iš kurios mažieji padaužos nenoriai grįš į realybę. Jei šeimoje auga dvi atžalėlės labai patogu bus dviaukštė lova, šalia kurios pagal kiekvieno pageidavimą galima įmontuoti rašomąjį ar kompiuterio stalą, priderinti kėdes. Visais rūpimais klausimais tereikia kreiptis į gamintoją ir Jums tikrai pasiūlys optimaliausią variantą, kad vaikų kambarys tikrai būtų jaukus ir svarbiausia saugus.

Kad nereikėtų svečių priiminėti kaip Azijoj ant kilimo, gamintojai pasirūpino, kad galėtume juos priimti erdvioje, puikiai apstatytoje svetainėje. Krepšinio varžybas su draugais galėsite stebėti patogiai įsitaisę ant minkšto kampelio. O svetainės staliukų įvairovė! Didesni ir mažesni, mediniai ar su stikliniu stalviršiu, kurie dabar ypač madingi ir populiarūs.