Apgalvotas miegamojo interjeras: jaukūs namai ir malonūs sapnai

Miegamasis yra vienintelė patalpa, skirta visiškai ramybei ir poilsiui, todėl labai svarbu, kad šios patalpos interjeras būtų jaukus ir patogus. Šiandien miegamojo interjeras kuriamas pasikliaunant pojūčiais, o ne racionaliu protu – mes labiau vertiname miegamojo atmosferą (juk tai intymiausia būsto vieta), o ne baldų funkcionalumą.

virtuvesPrieš kelis šimtmečius miegamasis buvo suvokiamas kaip vieša vieta, kurioje buvo organizuojami oficialūs pasimatymai su garbiomis damomis. Tačiau laikui bėgant mūsų gyvenimo būdas ėmė keistis ir šiandien miegamasis yra mūsų intymi erdvė. Vis dėlto negalima pamiršti, kad miegamajame ne tik miegame, bet ir ilsimės, skaitome, persirengiame ir atliekame kitą kasdienę veiklą, todėl šios patalpos interjeras turi būti gerai apgalvotas – jaukumo oazę turi kurti ne tik spalvos, bet ir baldai.
Bėgant šimtmečiams ir besikeičiant miegamojo interjerui, svarbiausiu jo akcentu išliko lova, kuri diktuoja bendrą viso miegamojo stilių. Prie lovos derinami visi kiti baldai (savaime suprantama, šiandien neapsiribojama tik drabužių spinta). Vienas labiausiai interjero specialistų vertinamų baldų yra banketė – tai nedidelė lengva sofutė, neturinti atlošo. Banketės atsirado viduramžiais, tačiau šio baldo išvaizda keitėsi bėgant šimtmečiams. Šiandien banketės gali būti įvairiausių formų ir dydžių, gaminamos iš nerūdijančio plieno ar medienos ir yra derinamos su oda, plastiku ar kaltu metalu.

Miegamojo interjerui išskirtinumo suteikia ir minkštas fotelis. Banketė neretai naudojama kaip daiktadėže, kurioje laikoma patalynė, o fotelis yra suvokiamas kaip baldas, skirtas poilsiui, pvz., skaitymui, pokalbiams telefonu ir pan. Fotelis savo dizainu ir spalvomis turi derėti prie bendro miegamojo interjero. Itin svarbūs miegamojo baldai yra spintelės (arba staliukai), pastatyti prie lovos. Tokios spintelės yra labai funkcionalūs ir praktiški baldai, kurie padeda po ranka turėti visus būtiniausius daiktus. Spintelės arba staliuko dydis priklauso nuo reikalingų daiktų kiekio. Jei jums užtenka lempos ir knygos, tai nedidelis staliukas puikiai atitiks jūsų poreikius. Lentynos ilgą laiką buvo visiškai nereikalingos, tačiau šiandien dideliame miegamajame įvairiai išdėliotos lentynos yra puikūs interjero akcentas, ant kurio galima susidėti įvairias dekoratyvines statulėles, suvenyrus, vazas, nuotraukas ar kitus daiktus, į kuriuos gera žiūrėti ir kurie sukuria palankią atmosferą.
Jei nusprendėte šiek tiek atnaujinti savo miegamojo interjerą, tam nereikės skirti nei daug laiko, nei daug pinigų. Užteks kūrybiškumo ir vaizduotės. Lengviausias būdas atsinaujinti – įsigyti naujų aksesuarų, pvz., ant lovos, sofos ar palangės galite padėti ryškias, kelių spalvų pagalvėles. Be to, galite nusipirkti naujų spalvų ir raštų užvalkalus. Drąsiai eksperimentuokite su spalvomis, kol atrasite gamą, labiausiai atitinkančią jūsų nuotaiką.

Jei nusprendėte imtis ryžtingesnių priemonių, galite įsigyti naujų dažų, skirtų sienoms – miegamojo interjeras akimirksniu pasikeis. Pastaruoju metu madingiausios spalvos yra oranžinė ir ruda. Tiesa, prie tokių spalvų turi būti derinami klasikinio stiliaus baldai. Jei nenorite perdažyti sienų, galite įsigyti originalių tapetų, tačiau nepamirškite, kad rinkdamiesi spalvas turėtumėte būti atsargūs (juk tai ne maža pagalvėlė, o visas kambarys), kadangi mokslininkai tvirtina, kad spalvos veikia žmogaus nuotaiką ir jo psichologinę būseną. Geriausia rinktis šiltus tonus, kurie suteikia jaukumo ir ramybės, tačiau ryškus tapetai vizualiai padidina miegamojo erdvę.

Jei norite visiškai pakeisti miegamojo interjerą, privalote įsigyti naujus baldus, pvz., jei turite plačią palangę, ant jos galite sudėti pagalvėles, o apačioje įrengti nedidelę biblioteką. Tačiau nepamirškite, kad miegamojo interjerui tinka minimalistinis stilius, todėl paprastų formų baldai ir neutralios interjero spalvos neretai suteikia daugiau jaukumo, nei įvairiausiais baldais apkrautas miegamasis. Šiandien vienas neįprasčiausių interjero sprendimų yra pakabinama lova, puikiai tinkanti aukštų lubų miegamajame.

Rytų religijoms vis labiau braunantis į mūsų gyvenimą, daugelis interjero dizainerių pataria miegamąjį įrengti atsižvelgiant į fengšui patarimus, teigiant, kad miegamajame žmogus praleidžia trečdalį savo gyvenimo. Specialistai nurodo, kad visi miegamojo baldai turi turėti savo vietą, kadangi tik taip gali būti sukurtas pozityvus interjeras. Pagrindinio miegamojo baldo – lovos – negalima statyti taip, kad miegančiojo kojos būtų atsuktos į duris. Be to, lovos nereikia pristumti prie sienos. Ant lovos neturėtų kristi tiesioginiai saulės spinduliai, kadangi anksti rytą patekėjusi Saulė trukdys ramiam miegui. Šviestuvai neturėtų būti tvirtinami galvūgalyje dėl visiškai paprastos priežasties – tai gali sukelti akių ir kepenų ligas. Fengšui specialistai tikina, kad sutuoktiniai privalo miegoti ant vieno čiužinio, kitaip gali atsirasti rimtų šeimyninių nesutarimų ir barnių. Be to, miegamajame neturėtų būti veidrodžių, kadangi savo atspindžio matymas lovoje gali paveikti sveikatą (beje, taip manė ir mūsų protėviai). Nepatariama miegoti atsukus galvą į Vakarus. Apskritai miegojimo kryptis turėtų būti parinkta atsižvelgiant į gimimo laiką, pvz., jei gimėte vasarą, galva turėtų būti atsuktą į Šiaurę. Be to, reikia nepamiršti, kad ten, kur miegame, neturėtume dirbti jokio protinio darbo – visa miegamojo erdvė turi būti skirta atsipalaidavimui. Nors daugelis piktinasi, tačiau fengšui specialistai tikina, kad miegamajame negalima laikyti gėlių, kadangi jos kelia barnius tarp įsimylėjusių žmonių.

Tinkamai įrengtas miegamasis leidžia pailsėti po sunkios darbo dienos ir pamiršti visus rūpesčius, todėl miegamojo interjeras turi mus nuraminti ir suteikti harmonijos mūsų jausmams. Savaime suprantama, kiekvienas žmogus jaukumą suvokia skirtingai, todėl miegamojo interjeras turi būti kuriamas atsižvelgiant į individualius poreikius. Tinkamai parinktos spalvos ir patogūs baldai gali suteikti šiai patalpai ne tik jaukumo, bet ir išskirtinumo bei elegancijos.